WESG 2019: sloty oficjalnie rozdane, tylko jedno miejsce dla wschodniej Europy!

fot. Dreamhack

Organizatorzy WESG postanowili zadziwić świat Counter - Strike'a, prezentując dziś nowy system przyznawania miejsc w turnieju. Niestety, wschodnia Europa otrzymała zaledwie 1 miejsce w turnieju.

Od wielu lat turniej WESG jest jednym z najlepiej opłacanych na świecie. Jednocześnie wiele ekip nie decyduje się na start w nim z różnych względów. W tym roku organizatorzy postanowili więc wyjść na przeciw oczekiwaniom i nie przyznali slotów w turnieju bezpośrednio krajom. Ekipy z każdego Państwa będą bowiem musiały wywalczyć dla siebie miejsce w regionalnych eliminacjach.

W finałach WESG 2019, które odbędą się w marcu przyszłego roku, udział wezmą (a przynajmniej tak zaplanowano) 24 zespoły z całego świata. Dosłownie całego świata. Podział, choć "sprawiedliwy" dla organizatorów, najprawdopodobniej obniży nieco poziom rozgrywek.

Zgodnie z podanymi dziś informacjami, 4 miejsca w turnieju przypadną zespołom zaproszonym. Kolejne 2 należeć będą do zwycięzców turnieju APAC, z którego awansują dwa azjatyckie teamy. Co ciekawe, z Chin kontynentalnych do finałów wejdzie tylko jedna drużyna, podobnie jak z Oceanii, Rosji, regionu CiS i Afryki. Aż trzy miejsca przypadną zespołom z Ameryki Południowej, a sześć miejsc zajmą europejskie formacje. W tym przypadku należy jednak zauważyć, że dwa z nich przypadną ekipą z północy kontynentu, a po jednym Europie zachodniej, wschodniej, adriatyckiej i centralnej. Dwa ostatnie sloty trafią za to do ekip z Ameryki Północnej. Co więcej, dodatkowo znane są już dwie ekipy, które na pewno wezmą udział w turnieju. Są to BTRG i Energy.

Jeśli chodzi o najbardziej interesująca nas walkę o slota dla Europy wschodniej, polskie formacje będą musiały zmierzyć się w otwartych i zamkniętych kwalifikacjach z reprezentantami zespołów z Albanii, Bułgarii, Cypru, Grecji, Gruzji, Kosowa, Macedonii, Rumunii, Słowenii i Turcji.

Co ciekawe, zmienione też zostały przepisy odnoszące się do jednolitości narodowej ekip. Według nowych zapisów, każdy zespół będzie mógł pozwolić sobie na współpracę z dwoma graczami zagranicznymi. Jednocześnie jednak zespół nie będzie mógł dokonać zmian po zatwierdzeniu do rywalizacji.

Interesujące nas otwarte kwalifikacje zostaną rozegrane w dniach 15-16 listopada (I tura) i 22-23 listopada (II tura). Pomiędzy 25 listopada, a 12 grudnia odbędą się za to "closed quali".

Komentarze