Ranking światowy: Astralis blisko Liquid, duże skoki Australijczyków

fot. ESL

Kolejna odsłona rankingu światowego po IEM Beijing, zgodnie z przewidywaniami, nieco namieszała. Choć w czołówce nie doszło do zmian pozycji, sytuacja zrobiła się dużo ciekawsza.

Wielka wygrana ekipy Astralis w Pekinie pozwoliła duńskiemu zespołowi bardzo mocno zbliżyć się do Liquid, które wciąż lideruje w rankingu. Wiele jednak wskazuje na to, że jeszcze przed końcem roku ta sytuacja się zmieni. Jednocześnie po dobrym turnieju, na trzecim miejscu umocniła się ekipa Vitality, a 100 Thieves awansowali z 15. na 14. lokatę. W przypadku Australijczyków ważniejsze jest jednak to, że udało im się dołożyć do swojego dorobku sporo punktów, dzięki czemu mocno zbliżyli się oni do czołowej "10".

Na nieco dalszych pozycjach bardzo duże skoki zaliczyły ekipy z Australii, które zakończyły walkę w lidze ESEA MDL. Zespół ORDER zdołał awansować na 27. pozycję, Chiefs na 31. miejsce, a Genuine na 64. lokatę.

Jeśli chodzi o polskie zespoły, najwyżej wciąż jest zespół x-kom AGO, korzystający z dorobku zdobytego na ostatnim WESG i okupujący 26. miejsce. Na 30. lokatę spadła ekipa Illuminar Gaming, a 5 pozycji niżej znajduje się Virtus.Pro.

Cały ranking dostępny jest tutaj.

Komentarze