IEM Beijing: Astralis masakruje FaZe, jks i 100 Thieves pokonują Vitality!

fot. ESL

Półfinały IEM Beijing za nami! Dwa rozegrane w sobotę spotkania zupełnie różniły się od siebie. Ostatecznie w finale zobaczymy zespoły 100 Thieves i Astralis.

Dzisiejsze starcia na arenie w Pekinie były naprawdę wyjątkowe i to z różnych względów. Jako pierwsi do gry stanęli zawodnicy 100 Thieves i Vitality, którzy rozegrali niezwykle interesujące 3 mapy. Choć Francuzi z ZywOo na czele stawiali bardzo ciężki opór, ostatecznie to Australijska formacja okazała się lepsza, głównie za sprawą jks'a, który wykręcił niewyobrażalne k/d ratio na poziomie +31, głównie za sprawą absolutnej dominacji na mapie de_inferno, wygranej 16:2.

W przypadku drugiego spotkania, które zapowiadane było jako przedwczesny finał, emocji zupełnie brakowało. Ekipa Astralis postanowiła bowiem wrócić do swojej zdecydowanie najlepszej gry, kompletnie rozbijając zespół  FaZe. Na mapie de_dust2 Duńczycy wygrali bowiem 16:0, by na de_nuke dokończyć dzieła zniszczenia i pozwolić wygrać rywalom zaledwie 2 rundy.

Jutro o 8:30 polskiego czasu 100 Thieves i Astralis spotkają się w finale. Będzie to mecz rozgrywany w formacie BO5. Spodziewać się możemy więc wielu bardzo interesujących rund. 

Komentarze