6 polskich drużyn w zamkniętych kwalifikacjach do WESG

fot. Games Clash Masters

Jak już wcześniej informowaliśmy, wszystkie polskie zespoły chcące wziąć udział w WESG 2019 musiały wziąć udział w otwartych kwalifikacjach w regionie Europy Wschodniej. Ku naszej uciesze, w ósemce zespołów zakwalifikowanych do qlosed quali jest aż 6 zespołów z naszego kraju.

Tegoroczne eliminacje do WESG są pierwszymi w nieco innej formule. Jako kraj nie mamy bowiem zapewnionego miejsca na finałach w Chinach. Nie oznacza to jednak, że polski team nie pojedzie na LANa. Nasze ekipy mają bowiem możliwość walki o slota w kwalifikacjach w regionie Europy Wschodniej. Ku naszej uciesze, w finałowej ósemce znalazło się aż sześć ekip z naszego kraju. Są to Aristocracy, Virtus.Pro, Wisła All In Games Kraków, Illuminar Gaming, x-kom AGO oraz Pompa Team.

Rywalizacja w najważniejszych spotkaniach kwalifikacji powinna więc skończyć się dobrze dla któregoś z polskich teamów. O awans nie będzie jednak aż tak łatwo. Nie dość, że Polacy będą musieli rywalizować między sobą, do walki z chęcią włączą się zespoły ENRAGE i SKADE, z naciskiem na ten drugi, do którego dołączył niedawno SPELLAN.

Zamknięte kwalifikacje do WESG odbędą się w najbliższym tygodniu. Walka rozpocznie się już w poniedziałek.

Komentarze