100 Thieves rezygnuje ze startu w Dreamhack Open Winter

fot. ESL

Niestety jedna z najlepszych ekip na świecie zrezygnowała ze startu w Dreamhack Open Winter w Jonkoping. 100 Thieves zdecydowało się oddać swoje miejsce na liście startowej innemu zespołowi.

W ostatnich miesiącach zespół 100 Thieves na stałe zadomowił się w światowej czołówce. Australijska formacja nie tylko awansowała do półfinału Majora, ale także pokazała się na kilku innych, równie silnie obsadzonych turniejach, udowadniając swoją wartość. Tym samym, zważając na pulę nagród, zaproszenie ich na turniej Dreamhack Open Winter było pewną niespodzianką.

Jednocześnie nie dziwi fakt, że AZR i spółka postanowili odpuścić grę w Szwecji. Termin rozgrywek w Szwecji, czyli ostatni tydzień listopada, prawie pokrywa się z finałami ESL Pro League S10 w Odense. Australijczycy wybrali więc bardziej prestiżowe rozgrywki.

Co warto zauważyć, niewykluczone, że wycofanie się 100 Thieves będzie szansą dla Virtus.Pro. Polacy w ostatnim czasie bardzo przyzwoicie zaprezentowali się w Atlancie, odpadając w półfinale. Niewykluczone więc, że to właśnie oni otrzymają ostatnie zaproszenie.

Udział w Dreamhack Open Winter potwierdziły już drużyny: Furia, Heroic, ex-Tricked, CR4ZY, forZe, SJ i Marskalk.

Komentarze