StarSeries i-League S8: Evil Geniuses z kolejnym tytułem!

fot. Igor Bezrobodov / StarLadder

Zwycięstwem zespołu Evil Geniuses zakończył się turniej StarSeries i-League S8 w tureckim Belek. Amerykanie w finałowym spotkaniu pokonali 2:0 fnatic.

Trwający przez cały ostatni tydzień flagowy turniej StarLaddera, zgodnie z przewidywaniami, był pewien emocji. Choć co prawda jako pierwsze z gry odpadły zespoły, które miały to zrobić (z wyjątkiem Natus Vincere), później byliśmy świadkami wielu wyjątkowych spotkań.

Co chyba najbardziej zaskakujące, jeszcze przed fazą play-off z zawodami pożegnała się ekipa AVANGAR. Jame i spółka, po niedawnej przerwie, zupełnie nie wyglądają jak zespół z berlińskiego Majora. Świadczyć o tym może choćby fakt, że kazachski team bardzo łatwo uległ przebudowanemu G2 w fazie grupowej. 

Jeśli chodzi o fazę finałową, zdecydowanie największym zaskoczeniem na plus była postawa ekipy Furia. Brazylijczycy, którzy po raz pierwszy wystartowali na LANie z Hen1'm jako prowadzącym, najpierw odprawiło z kwitkiem zespół Vitality, by później pokonać G2 i Renegades, zapewniając sobie trzecią lokatę w turnieju. Co ciekawe w spotkaniu półfinałowym, pełni ambicji zawodnicy z Ameryki Południowej zmarnowali dwie rundy turniejowe, by ostatecznie ulec ekipie fnatic.

Szwedzi, którzy po kapitalnym comebacku pokonali wspomnianą Furię, w finale nie mieli już jednak wiele do powiedzenia. Doskonale dysponowani zawodnicy Evil Geniuses totalnie zdominowali widowisko, kończąc rywalizację w dwóch mapach.

Komentarze