Ranking Światowy: Vitality znów na podium, duże skoki fnatic i SJ

fot. Dreamhack

Kolejny tydzień Couter - Strike'a ponownie przyniósł wiele ciekawych rozstrzygnięć. Najwięcej działo się oczywiście w Malmo, gdzie fnatic w "starym" składzie wygrało Dreamhack Masters Malmo. Wszystkie wydarzenia miały wpływ na ranking światowy, który (jak co poniedziałek) został zaktualizowany.

Jeśli chodzi o ścisłą czołówkę, po swoje ponownie sięgnęło Vitality. Francuzi, po bardzo dobrym występie w Malmo, awansowali na trzecią pozycję, przegrywając jedynie z Astralis i Liquid. Jednocześnie, zgodnie z przewidywaniami, naprawdę spory skok zaliczyła ekipa fnatic. Szwedzi awansowali bowiem z 13. na 8. pozycję, wyprzedzając m.in. Furię i MIBR oraz mocno zbliżając się do AVANGAR.

Nieco niżej w tabeli także było ciekawie. Po wygranej w LBET Invitational do czołowej "30" wskoczyła ekipa SJ, która okupuje obecnie 29. lokatę, będąc blisko Illuminar Gaming. Poza top 30 wypadł za to zespół Virtus.Pro. Związane jest to jednak z tym, że Polacy nie grają obecnie w turniejach, które "na już" dałyby kilka oczek.

Cały ranking dostępny jest tutaj. Obecnie sklasyfikowane w nim jest 496 zespołów z całego świata. 

Komentarze