Dreamhack Masters Malmo: fnatic wraca na szczyt!

fot. Dreamhack

Zwycięstwem fnatic 2:1 zakończył się finał Dreamhack Masters Malmo. Tym samym szwedzka formacja po powrocie flushy i Goldena od razu weszła do światowej czołówki.

Nie da się ukryć, że sama obecność ekipy fnatic w finale szwedzkiego turnieju była dość zaskakująca. Golden i spółka przeszli jednak przez turniej jak burza, m.in. w półfinale pokonując Astralis. Choć w najważniejszym meczu turnieju wydawało się, że legendarna ekipa nie będzie w stanie pokonać Vitality, ostatecznie to właśnie zawodnicy fnatic wznieśli nad głowy wielki puchar.

Co do samego spotkania, warto wyróżnić dwóch zawodników. Co naturalne, po stronie Francuzów ponownie wielkiego CS'a grał ZywOo, który wykręcił zdecydowanie najlepsze statystyki. To jednak nie wystarczało na wybitne prowadzenie Goldena, który po powrocie do domu ponownie mógł znakomicie wykorzystać swoje umiejętności. Dodatkowym języczkiem uwagi jest fakt, że przeciętne zawody rozegrał apEX.

Dla ekipy fnatic bardzo istotna jest także nagroda za zwycięstwo w turnieju. Oprócz 100 tysięcy dolarów zawodnicy szwedzkiej formacji wywalczyli też sobie slota na IEM Katowice 2020.

Komentarze