Trashtalk na ESL One New York. Gla1ve "wyjaśnił" MSL'a

fot. ESL

Trwający turniej ESL One New York to nie tylko wielkie e-sportowe wydarzenie, ale także walka pomiędzy wielkimi rywalami. Kiedy okazało się, że Astralis zagra z OpTic "o wszystko", temperatura szybko zrobiła się gorąca.

Nie od dziś wiadomo, że ekipa OpTic bardzo chce wrócić na najwyższy poziom. W szczególności zawodnicy grający dla tej organizacji, czyli m.in. MSL i cajunb, wciąż walczą o to, co nie tak dawno zostało im odebrane. Nie dziwi więc fakt, że przed spotkaniem z Astralis pojawiły się ostre komentarze.

Zabawę zaczął kapitan ekipy OpTic, MSL. Duńczyk przyznał, że nie tak dawno gla1ve, lider ekipy Astralis, przyznał, iż druga z duńskich formacji nie potrafi odpowiednio przygotować się taktycznie do walki na mapie de_dust2. Doświadczony prowadzący zaproponował więc zagranie legendarnej "pustyni" w meczu decydującym o wyjście z grupy B, będąc pewnym umiejętności swoich kolegów.

Na odpowiedź ze strony zwycięzców Majora nie trzeba było długo czekać. Astralis stwierdziło bowiem, że wybranie de_dust2 jako własnego picku będzie doskonałym pomysłem. Jak się okazało... było to trafne założenie. Ekipa OpTic zdołała ugrać zaledwie 7 rund pokazując, że wciąż daleko jej do ścisłej światowej czołówki.

Znając wcześniejsze słowa MSL'a, po meczu na ostrą odpowiedź zdecydował się gla1ve. Jeden z najlepszych prowadzących na świecie nie miał litości dla rywala - Słyszałem, że OpTic ma bardzo szeroki wachlarz zagrywek na de_dust2. Nie mam więc pojęcia dlaczego tego nie pokazali w dzisiejszym meczu - powiedział.

Już dziś wieczorem przed Astralis kolejne duże wyzwanie. Duńczycy w półfinale ESL One New York zmierzą się z Liquid.

Komentarze