Ranking Światowy: Ence samotnie na 3. miejscu, duży skok Izako Boars

fot. ESL

Cotygodniowa aktualizacja rankingu światowego przyniosła kilka bardzo ciekawych zmian. Co ważne, także jeden z polskich zespołów uzyskał duży awans.

Choć ostatni tydzień nie był bardzo bogaty w mniejsze lub większe turnieje na całym świecie, zmian w rankingu światowym jest dość sporo. Zacznijmy od czołówki. Dzięki udziałowi w ESL One New York, samodzielnie na trzecie miejsce awansowała ekipa Ence. Bardzo mocno do czołowego trio zbliżyła się jednak ekipa Evil Geniuses, która dzięki zwycięstwu w Barclays Center awansowała z 9. na 5. lokatę. 

Triumf w turnieju MSI MGA przyniósł też dużo dobrego dla zespołu Gambit. Talenty rodem z Rosji, dzięki triumfowi w Stanach Zjednoczonych, przeskoczyły z 56. na 44. lokatę. Co więcej można się spodziewać, że w kolejnych tygodniach ich pozycja będzie się tylko poprawiać.

Dla polskich kibiców najważniejszy jednak jest z pewnością awans Izako Boars. Jedna z najlepszych formacji w naszym kraju, dzięki triumfowi w trzecim splicie Alienware zdołała przeskoczyć z 89. na 69. miejsce.

Cały ranking światowy jest dostępny tutaj.

Komentarze