Games Clash Masters: Illuminar Gaming niszczy sprout i podnosi puchar!

fot. Illuminar Gaming

Nadchodzi odrodzenie polskiej sceny CS'a? Ekipa Illuminar Gaming, po kapitalnym spotkaniu, pokonała niemieckie sprout 3:0 i zwyciężyła w turnieju Games Clash Masters w Gdyni.

Bez wątpienia zespół Illuminar Gaming był dziś drużyną lepszą, choć nie pokazują tego w pełnej krasie wyniki poszczególnych map. Należy jednak przyznać, że od samego początku niemiecka formacja walczyła jak lwy. Było to widać na początku mapy de_mirage otwierającej spotkanie. To tam denis i spółka wygrali pierwszą połowę 10:5, lecz doskonały powrót polskiej formacji pozwolił im odnieść zwycięstwo.

Na mapie de_overpass wydaje się, że niemcy byli jeszcze bliżej celu. Po stronie atakującej udało im się bowiem zyskać w końcówce 2 rundy przewagi i prowadzić 14:12. Wówczas jednak swój drugi bieg włączył lider Illuminar Gaming, czyli innocent, który poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa 16:14.

Na trzeciej mapie, czyli de_train, sytuacja była podobna, lecz tym razem Polacy mieli jeszcze więcej kontroli. Od stanu 11:12 nie oddali bowiem żadnej rundy, a "god mod" włączył tym razem  oskarish, który kasował przeciwników używając samego pistoletu p250. Tym samym Illuminar Gaming zdołało wygrać finałowy mecz 3:0 i osiągnąć największy sukces w tym składzie, który na pewno pozwoli im awansować w rankingu światowym o dobrych kilka pozycji.

Paweł "innocent" Mocek został też MVP całego turnieju.

Komentarze