ESL One Cologne i IEM Katowice z pulami nagród równymi Majorom!

fot. ESL

Cykl ESL Pro Tour zaczyna nabierać rumieńców. Dziś sama organizacja przedstawiła plan całego światowego tournee. Zgodnie z podanymi informacjami, dwa turnieje rangi Masters Championship będą mogły pochwalić się identyczną pulą nagród co Majory!

Od początku roku 2020, cykl ESL Pro Tour stworzony razem z DreamHackiem będzie zdecydowanie najsilniej obsadzonym na całym świecie. Dziś dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać cały cykl od środka.

Najważniejszą informacją jest podział wszystkich turniejów organizowanych przez ESL i Dreamhacka, których w sumie będzie 26, na trzy kategorie - Challengers, Masters i Masters Championship (podział ten zasadniczo istnieje już teraz, lecz jedynie w kwestii pul nagród). Na najniższym poziomie całego touru znajdą się m.in. turnieje DreamHack Open. Do kategorii Masters zaliczać się będą za to m.in. IEMy czy DreamHacki Masters. Na najwyższym pułapie miejsce znajdzie się już tylko dla IEM Katowice oraz ESL One Cologne. 

O legendarnej dwójce turniejów można w tym miejscu napisać najwięcej. Najważniejszą informacją jest fakt, że od ESL One Cologne ich pula nagród wynosić będzie okrągły milion dolarów, czyli dokładnie tyle samo co na najważniejszych turniejach w roku - Majorach. 

W tym miejscu kolejnymi ważnymi informacjami są formaty kwalifikacji do poszczególnych rozgrywek. Dla kategorii Masters niewiele się zmieni. Aby zagrać w Malmo czy Sydney będzie trzeba przejść przez eliminacje online, lub otrzymać zaproszenie od organizatorów. W przypadku turniejów Masters Championship sytuacja będzie jednak zgoła inna. W fazie grupowej znajdzie się bowiem miejsce dla 16 drużyn, z czego 8 otrzyma bezpośrednie zaproszenie na podstawie rankingu światowego ESL, zbudowanego na podstawie ostatnich 12 miesięcy. O pozostałe 8 slotów powalczą za to zespoły z miejsc 9-16 we wspomnianym rankingu oraz 8 drużyn z dzikimi kartami. Co równie ważne, popularne "dzikusy" będą rozdawane zespołom, które będą najlepiej prezentować się na "drodze do Katowic/Kolonii". Oznacza to, że dobre występy we wszystkich turniejach ESL Pro Tour mogą przynieść nagrodę w postaci zaproszenia do eliminacji do najbliższego turnieju Masters Championship.

Niezwykle ważną informacją jest też system awansów do turniejów kategorii Challenger. W nich znajdzie się bowiem miejsce dla zwycięzców turniejów lokalnych. Wszystko więc wskazuje na to, że wygranie ESL Mistrzostw Polski może dać więcej niż prestiż i pozycje nr 1 w kraju.


Komentarze